niedziela, 27 maja 2018

VII Urszulańskie Dni Młodych - uwielbiamy Cię, Panie!

Sobotni poranek 26 maja 2018 rozpoczął drugi (i długi :)) dzień VII Urszulańskich Dni Młodych... Był to dzień pełen pięknych doświadczeń i wrażeń.

Rozpoczęliśmy go z Maryją, naszą Matką, która naprawdę bardzo odczuwalnie towarzyszyła nam aż do ostatnich chwil naszego spotkania, o czym więcej już za chwilę - pewnie pod koniec tego tekstu:) W sobotę rano modliliśmy się Różańcem, który ofiarowaliśmy także za nasze mamy (przeżywając Dzień Matki). 


Po wspólnej modlitwie ks. Radosław Rafał wygłosił konferencję o tym, jak być prawdziwie wolnym. Zwrócił w niej także uwagę na największe zagrożenie wolności, które może bardzo zniewolić każdego z nas. To niewola złych myśli o sobie, smutku, poczucia winy i lęku, który tak często odczuwamy w naszej codzienności. Jednak Pan chce nas z niej wyprowadzać, tak jak prowadził swój Naród Wybrany z Egiptu do Ziemi Obiecanej.Motyw wędrówki Izraela przez pustynię i wyjście z niewoli egipskiej był tematem pracy w grupach. Każda z nich miała do rozważenia inny fragment Pisma Świętego przedstawiający pewien etap drogi Narodu Wybranego i starała się przeżywane przez nich wówczas sytuacje i doświadczenia, odnieść do współczesnego życia. Po wspólnej Mszy Świętej młodzi prezentowali efekty swojej pracy w grupach w bardzo różnych formach - od pantomimy, poprzez teleturniej "Strzał w dziesiątkę", misterium światła aż do podróży pociągiem "Interżycie". Trzeba przyznać, że kreatywność grup przerastała najśmielsze oczekiwania i dawała nam wiele radości. 

Po południu wysłuchaliśmy również niesamowitej historii wyzwolenia p. Anety Szafoni, która opowiedziała o swoim nawróceniu i drodze do Pana Boga oraz przebaczenia przez Maryję. P. Aneta jest również wielką krzewicielką modlitwy różańcowej. Wszędzie, gdzie się pojawia, stara się na chwałę Bożą, przez Maryję, tworzyć koła różańcowe omadlające między innymi rodziny. Zaprosiła zatem i nas, wszystkich uczestników UDM do tego wielkiego, modlitewnego dzieła. 


Tradycją Urszulańskich Dni Młodych jest sobotni koncert. Tak było również w tym roku, choć chyba nikt nie spodziewał się na scenie takiego zespołu... Pod tajemniczą nazwą "Tabita" skryła się muzyczna grupa sióstr wraz ze świeckimi przyjaciółmi, która - jak się okazało - potrafi nie tylko radośnie wielbić Boga śpiewem i tańcem, ale również rozkręcić każdą imprezę. Więcej materiałów z koncertu "Tabity" wkrótce na naszej stronie :)


Tajemniczy zespół "Tabita"

Wieczorem, po koncercie i wspólnej zabawie udaliśmy się uwielbiać Boga, który uwalnia nas ze wszelkich zniewoleń i zła. Nasze czuwanie "Uwolnienie przez wielbienie" prowadziła Wspólnota "Poznanie Flp 3, 8" ze swoim duszpasterzem, ks. Radosławem Rafałem. Wielbiliśmy Boga do późnej nocy, a On czynił w nas wielkie rzeczy. To była nasza święta noc wyjścia, podobnie jak noc, w której Pan wyprowadził swój lud z Egiptu.Niedzielny poranek rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, śniadaniem oraz Mszą Święta. 


Pod koniec Eucharystii dokonało się coś bardzo ważnego, coś, co jest pierwszym, bardzo pięknym i wyraźnym owocem naszych VII Urszulańskich Dni Młodych... Na zaproszenie p. Anety, wielu z nas dołączyło do Róż Różańcowych... Tak wielu, że powstało aż 5 nowych, urszulańskich młodzieżowych Róż Różańcowych (zrzeszających 100 osób!) , które będą modlić się w następujących intencjach:

- o jedność i pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie
- o zgodę, miłość i żywą wiarę dla członków naszych rodzin i za wszystkie rodziny, aby wzrastały w łasce Bożej.
- o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla całej rodziny urszulańskiej: sióstr, współpracowników, nauczycieli i wszystkich wychowanków i uczniów urszulańskich.
- o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o powołania do zakonu sióstr urszulanek.Przed końcowym błogosławieństwem wszyscy, którzy przystąpili do róż wyszli na środek kaplicy, a ks. Radosław zawierzył ich i ich życie Matce Najświętszej pod szczególną opiekę. Nowo powstałe Róże Różańcowe są pierwszym, bardzo konkretnym i widocznym owocem VII UDM, ale wierzymy, że na pewno nie ostatnim. Wielu z nas podczas świadectw dzieliło się swoim doświadczeniem dotknięcia przez Pana Boga. Ufamy, że to dotknięcie, będzie uwalniało nas każdego dnia i prowadziło do większej wolności dzieci Bożych, którymi jesteśmy.

Niech Pan będzie uwielbiony w VII Urszulańskich Dniach Młodych, we wszystkich uczestnikach i prowadzących. W tym czego już dokonał i będzie nadal dokonywał w naszych sercach. Chwała Panu!


Więcej zdjęć z VII UDM już niebawem na naszej stronie. Zapraszamy także na Facebooka naszego spotkania.

A. Kozłowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz