niedziela, 26 maja 2019

„Bądźcie ekspertami Bożej Miłości” - VIII UDM


W niedzielę 26 maja 2019 r. Przeżywaliśmy trzeci dzień VIII Urszulańskich Dni Młodych. Był to jednocześnie czas zakończenia spotkania i naszego rozesłania do naszych środowisk.
Niedzielny poranek rozpoczął się nieco później. Mogliśmy zatem odespać po nocnym czuwaniu, które przeżywaliśmy w sobotę. Szczęśliwi i wypoczęci rozpoczęliśmy dzień z Maryją, polecając Bogu przez Jej wstawiennictwo nasze Mamy w przypadający dziś Dzień Matki.
Centralnym punktem dnia była Eucharystia, podczas której dziękowaliśmy za piękny czas kolejnego spotkania Urszulańskich Dni Młodych. W homilii nasz duszpasterz spotkania, ks. Rafał Sorkowicz zachęcał: „Bądźcie ekspertami Bożej Miłości. Nie tej ludzkiej, którą proponuje świat, ale doskonałej Miłości Boga.” Podkreślał również, że nikt z nas nie wyjeżdża z tego spotkania takim samym, jak tu przyjechał. To bardzo ważna prawda, umacniająca nas w czasie powrotu do swoich środowisk. Pewnego rodzaju "drogowskazem" dla nas wszystkich może być także adhortacja Papieża Franciszka "Christus Vivit", której egzemplarz otrzymał każdy w uczestników na zakończenie spotkania.


Po Mszy Świętej nadszedł czas dalszych podziękowań, tym razem wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg VIII Urszulańskich Dni Młodych. Żegnaliśmy się w
atmosferze wdzięczności, radości i… miłości, która przecież była celem naszego tegorocznego spotkania. 
Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie i niezależnie od tematu kolejnego spotkania, będziemy obdarowywać się wzajemnie tym największym otrzymanym od Boga darem, jakim jest Miłość.
Więcej zdjęć z VIII Urszulańskich Dni Młodych już wkrótce na naszej stronie.
Agnieszka Kozłowska
fot. Jakub Wojsławski , s. Joanna Żuk OSU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz