sobota, 26 maja 2012

Rozpoczęliśmy Pierwsze Urszulańskie Dni Młodych

Wczoraj ruszyło nasze Pierwsze Spotkanie! Wielu z nas po długiej podróży znalazło się w końcu w Poznaniu. Jest nas tu ponad dwieście i wspólnie staramy się usłyszeć swoje serce, a dokładniej głos samego Boga w nas.Po przyjeździe i krótkim wspólnym spotkaniu Mszą Świętą rozpoczęliśmy nasze Urszulańskie Dni Młodych. Hasłem tego dnia były słowa "Jesteś Jego drogocenną perłą".

Eucharystię sprawował nasz duszpasterz ks. Radosław Siwiński, który w homilii zapraszał nas do otwierania serc na Boży głos i Boże działanie.

Wieczorem rozpoczęło się nabożeństwo "100% serca dla Jezusa".


Pantomima, którą przygotowała wspólnota RCS - u z Warszawy, pokazała nam zagrożenia, które mogą przeszkodzić nam w oddaniu serca i powierzeniu siebie Bogu. Ks. Radosław w homilii podkreślił, że nie ma prawdziwego szczęścia poza życiem z Bogiem, który kocha nas bezgranicznie i bezwarunkowo. Wysłuchaliśmy świadectw p. Pawła Bębenka i Bartosza, którzy zachęcili nas do powierzenia  swego życia Jezusowi.

Mogliśmy uczynić ten krok podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Przechodząc przez "ciasną bramę" przed oblicze Pana Jezusa, w modlitwie oddania mogliśmy dokonać wyboru Chrystusa na jedynego Pana i Zbawiciela naszego  życia.
Po nabożeństwie przyszedł czas na "dobranockę".
O perłach i św. Urszuli opowiadała nam s. Agnieszka Młynarczykowska i młodzież z Wrocławia. Następnie siostry juniorystki z Krakowa przedstawiły krótki spektakl, przywołując postać dwóch męczennic - św. Urszuli i współczesnej nam Asi Bibi.
Schola, która ćwiczy już od czwartku swoim śpiewem pomagała nam modlić się i wspólnie chwalić Boga.


Warto także wspomnieć, że również wczoraj ruszyła Loteria Urszulańska z ciekawymi gadżetami. Dochód z losów i sprzedaży wody mineralnej będzie przeznaczony na misje Sióstr Urszulanek - budowę studni w Senegalu.
Zdjęcia: Artur Papież

więcej zdjęć opublikujemy w galerii po zakończeniu spotkania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz