wtorek, 29 maja 2012

UDM - dzień drugi - "Gdzie jest Twoje serce?"Kolejny dzień naszego spotkania mijał pod hasłem  "Gdzie jest Twoje serce?"

fot. Artur Papież
Rozpoczęliśmy go modlitwą poranną, oddając siebie i nasze Mamy (świętowaliśmy wówczas Dzień Matki) naszej najlepszej, niebieskiej Matce - Maryi.

Po śniadaniu ks. Radosław w konferencji "Ile masz na koncie w niebie" wprowadzał nas w najlepsze, bo "niebieskie inwestycje" Słowa o mieszkaniu w Królestwie Niebieskim przygotowanym dla każdego z nas napełniały nadzieją i radością na wspólne spotkanie z kochającym Ojcem w Niebie.


W sobotę rozpoczęliśmy także prace w grupach warsztatowych. Podczas UDM w ramach warsztatu działały: schola - prowadzona przez p. Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego i Pavli Galdiovą, grupa plastyczna, którą zajmowały się p. Elżbieta Kawska i s. Maksymiliana, grupa taneczna z p. Magdaleną Krzyśków, Moniką Zbieską oraz s. Agnieszką na czele, grupa teatralna, której przewodniczyła p. Monika Jarmark z Teatru DROGA oraz s. Christofora i s. Joanna. Intensywnie pracowała także grupa sportowa prowadzona przez s.Ludmiłę i Karola Kucharzewskiego.

fot. Artur Papież

fot. Zuzanna Bartczak
fot. Zuzanna Bartczak
Każda grupa starała się w swej pracy usłyszeć Boga w sercu - schola szukała Go w muzyce, grupa plastyczna przelewała na papier pragnienia swego serca, taneczna uwielbiała Boga całym ciałem, a teatralna przez sztukę wyrażała to, co skrywa ich serce. Duże wyzwanie czekało grupę sportową, która wyruszyła na podchody (przygotowane przez harcerzy - Zosię Jakubowską i Karola Kucharzewskiego) w poszukiwaniu cnót i wartości, którymi w życiu kierowały się św. Aniela Merici i św. Urszula. Oczywiście w grupie tej nie brakło wspólnej zdrowej rywalizacji na szkolnym boisku. 

fot. Zuzanna Bartczak


fot. Zuzanna Bartczak
W tym dniu Eucharystii przewodniczył ks. bp Marek Jędraszewski, który w homilii mówił nam o skarbie, jakim jest dla nas sam Bóg, o Jego miłosiernym Sercu, w którego Miłości każdy z nas jest zanurzony. 
W sobotę na Spotkanie przyjechała także Siostra Prowincjalna Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej,
s. Maria Jaworska. 


Dzień drugi UDM przeżywany był "w towarzystwie" św. Anieli Merici, założycielki Sióstr Urszulanek. Historię jej życia, jej czystego serca, trwającego zawsze przy Bogu - Jedynym Skarbie przedstawiły nam s. Agnieszka Młynarczykowska i s. Joanna Łątka z młodzieżą z Wrocławia oraz Wspólnota Nowicjatu z Pokrzywna. 


fot. Artur Papież

fot. Artur Papież

Po kolacji obejrzeliśmy przedstawienie "Historie" w wykonaniu aktorów - p. Moniki i p. Macieja Jarmark z teatru DROGA.

Wieczorem rozpoczęliśmy nocne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przybył na nie także ks. abp Stanisław Gądecki, który skierował do nas swoje Słowo. 

fot. Artur Papież
fot. Artur Papież


W tym świętym czasie czuwania mogliśmy naprawdę doświadczyć mocy Boga Żywego, który uzdrawia, leczy, daje pocieszenie, radość i pokój. Wielkie rzeczy uczynił nam Wszechmocny, niech Jemu samemu będzie chwała na wieki!

fot. Artur Papież

fot. Artur Papież

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz